Fikirlerinizi hayata geçiriyoruz.


Şu ana kadar iOS ve Android platformlarında neler yaptığımıza bir göz atın:


iPhone, iPad, Android Telefon ve Tablet

Meteoroloji

Meteoroloji, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü için geliştirdiğimiz resmi iOS ve Android hava durumu uygulamasıdır. Uzun süredir güncellenmeyen ve kullanıcılarından sıkça eleştiri alan uygulamayı yenilenmiş modern bir arayüze kavuşturarak, iOS ve Android kullanıcılarının en doğru ve güncel meteorolojik verilere ulaşmalarını sağlamış olduk.

Meteoroloji'yi diğer hava durumu uygulamalarından ayıran özellikler:

 • İl ve ilçeler için anlık detaylı hava durumu bilgisi.
 • İl ve ilçeler için saatlik, günlük tahminler ve detayları.
 • GPS ile hesaplanan en yakındaki konuma ait anlık hava durumu bilgisi, tahminler ve detayları.
 • Meteorolojik alarmlar için uyarı bildirimleri.
 • Harita üzerinde uydu ve radar görüntüleri.
 • Harita üzerinde güncel deniz suyu sıcaklıkları ve kar kalınlıkları.
 • Denizlerimizdeki hava olaylarına ilişkin tahmin raporları.
 • Meteorolojinin Sesi Radyosu.
 • Hava durumu bilgilerinin, meteorolojik uyarıların ve uygulama içindeki kamera ile çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması.
 • 3D Touch ile hızlı başlangıç (sadece iOS'ta).
 • Widget ile uygulamayı açmadan hava durumunu görüntüleyebilme.

Meteoroloji uygulaması Meteoroloji Genel Müdürlüğü için geliştirilmiştir.


iPhone

Pickr

Pickr aklınıza gelen her konuda fotoğraflarla seçenekli sorular oluşturarak arkadaşlarınızın fikirlerini anında alabileceğiniz bir sosyal ağdır. Pickr ile çoktan seçmeli görsel anketler yaratabilir; anketlerinizi Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal ağlarda paylaşabilir; anketlerinize gelen yorum ve oyları anında görebilir; popüler anketleri keşfedebilir ve arkadaşlarınızı ve diğer kullanıcıları takip edebilirsiniz.

Pickr’ı birçok farklı amaç için kullanabilirsiniz. Örneğin:

Akşam erkek arkadaşınızla özel bir yemeğe gideceksiniz ve iki güzel elbiseniz arasında kararsız kaldınız. Elbiseleriniz üzerindeyken kendi fotoğrafınızı çekin ve zevkine güvendiğiniz en yakın arkadaşlarınıza sorup hemen fikirlerini öğrenin.

 • Hangi elbise bana daha çok yakışıyor, kırmızı mı siyah mı? #moda

Hafta sonu sinemaya gitmek istiyorsunuz ama hangi filme gideceğinize karar veremediniz. Pickr’da ilgili anketleri araştırın ve diğerlerinin sinemalardaki filmler hakkında seçimlerini ve yorumlarını inceleyin. Emin olamadıysanız, kendi anketinizi yaratın ve fikir toplayın.


iPhone

Diyetick

Diyetick kişiye özel diyet planları sağlayarak kişinin arzu ettiği kiloya kolayca ulaşmasına yardımcı olan bir iOS uygulamasıdır. Acıbadem Sağlık Grubu Uzman Diyetisyenlerinin hazırladığı bu diyetler formunuzu korumanıza yardımcı olacaktır.

İşte Diyetick'i kullanmanız için birkaç neden:

 • Diyetisyeniniz size en uygun diyet programlarını sunar ve formunuza ulaşmanızı sağlar.
 • Kalori hesabına uygun bir çok alternatif yiyecekler sunar.
 • Egzersiz programları içinden yaptığınız egzersizleri seçerek favori egzersiz listenizi oluşturmanızı ve diyet günlüğünüzden yaktığınız kalori detaylarını kolayca takip etmenizi sağlar.
 • Diyet listenizin dışında tükettiğiniz diğer yiyeceklerin takibini sağlar.
 • Uzman diyetisyenlere soru sorma imkanı sunarak diyetisyenlerle birebir etkileşimde olmanızı sağlar.
 • Tamamen Türk mutfağına uygun yiyecek önerilerinde bulunur.
 • Haftalık girdiğiniz kilo bilgilerinizi değerlendirerek yeni diyet programları sunar.

Diyetick Argela için geliştirilmiştir.


iPhone, iPad, Android Telefon ve Tablet

Diyabet, Hamilelik & Bebek Takibi

Diyabet uygulamasıyla sağlık uzmanları hastaların ölçüp kaydetmesini istediği ölçümleri (kan basıncı, kan şekeri, ağırlık vs.) seçerek hastalar için bir tedavi planı oluşturabilmektedir. Hastalar bu tedavi planını günlük olarak takip edebilmekte ve gerekli ek bilgileri sağlayarak (kahvaltıdan önce, öğle yemeğinden sonra vs.) ölçümlerini, ilaçlarını vb. kaydedebilmektedir. Hem sağlık uzmanları hem de hastalar uygulama üzerinden hastanın tedavi planına uygunluğunu gözlemleyebilmekte ve gerekli durumlarda sağlık uzmanları müdahalede bulunabilmektedir. Diyabet uygulaması ISO/IEEE 11073 uyumlu tıbbi cihazlarla ve diğer bazı özel tıbbi cihazlarla iletişim kurabilmektedir. Bu sayede hastanın ağırlık, kan basıncı ve kan şekeri gibi ölçümlerini bu cihazlardan otomatik olarak alabilmektedir.

Hamilelik takibi uygulamasıyla hamile kadınlar bebeğin haftalık gelişimi ve annenin durumu hakkında bilgi alabilmekte, ağırlık ölçümlerini kaydedebilmekte, ağırlık artışını takip edebilmekte, randevu sırasında sağlık uzmanına sormak istediği soruları ve şikayetleri önceden seçip kaydederek randevularını yönetebilmektedir.

Bebek takibi uygulamasıyla anneler doğumdan sonra bebeğin haftalık gelişimi ve annenin durumu hakkında bilgi alabilmekte, bebeğin ağrılık, boy, baş çevresi, beslenme ve uyku değerlerini kaydededip bebeğin büyümesini takip edebilmekte, bebeğin yapılması gereken temel aşılarından haberdar olmakta ve bunların takibini yapabilmektedir.

Bu uygulamalar Türk Telekom ortaklığıyla geliştirilmiştir.


Android Tablet

mePHR

Türk Telekom ortaklığının ürünü olan bir diğer uygulama da geliştirmiş olduğumuz kişisel sağlık kaydı sistemi eSağlıkKaydım'ın mobil versiyonu olan mePHR'dır.

mePHR uygulamasıyla, hastalar tıbbi kayıtlarına erişebilmekte, günlük yaşam bilgilerini ve fizyolojik ölçümlerini kaydedebilmekte, ilaç alım ve ölçüm zamanları hakkında hatırlatmalar ekleyebilmektedir. mePHR ISO/IEEE 11073 uyumlu tıbbi cihazlarla ve diğer bazı özel tıbbi cihazlarla iletişim kurabilmektedir. Bu sayede hastanın ağırlık, kan basıncı ve kan şekeri gibi ölçümlerini bu cihazlardan otomatik olarak alabilmektedir.


Fikirleriniz hakkında konuşmak ister misiniz?

Sizinle tanışmaktan mutluluk duyarız.


Bize info@srdc.com.tr adresinden yazın

ya da telefonla ulaşın +90 312 210 17 63

ya da ofisimize buyrun K1-16 Silikon Bina, ODTÜ Teknokent
Çankaya, Ankara, TÜRKİYE 06800